Únor 2018

Jak vidím vejšku

22. února 2018 v 10:00 | Katherine de Luk |  Proud myšlenek

Sedím ve škole. Právě mám přestávku. Byla jsem na jedné hodině, kde nám jeden fajn profesor vysvětloval jak se píše bakalářská práce, jak se domlouvat s vedoucím práce, co všechno má bakalářka obsahovat a tak.. Tento profesor je jedním z mála normálních lidí na mé škole, říká nám věci úplně normálně, narovinu a nehraje si na důležitého. Při jeho semináři se mi jen potvrdilo, že je to celé fraška. Slovíčkaření. Komedie. Hezky to vystihl když řekl: "Piště to tak, aby se to tvářilo jako odborný text." CHACHA, no to mě dostalo. Začala jsem se smát.. To je Něco! :D
Jak si na tomhle někdo může zakládat a brát to vážně. Jak se pak někdo může tímto titulem chlubit!? Co to je!?
Školu mám v plánu dokončit i když nevidím smysl v titulu a učení se něčeho, co nechci nikdy dělat. A jak jsem v tom školním kolečku a koukám na to, je to jen komedie. Někteří berou školu normálně, ale jiní to myslí opravdu vážně. Snaží se být nejlepší a těší se na svůj titul.

π

Žít svůj život!

9. února 2018 v 13:46 | Katherine de Luk |  ♣ Téma Týdne ♣
Žít svůj život v partnerství?


To je otázka.. S ohledem na mé předešlé vztahy jsem snad pokaždé žila život toho druhého. Možná i proto tyto vztahy neměly dlouhého trvání. Víte, až v poslední době zjišťuji co vůbec od života, od partnera chci. Je težké začít budovat vztah na nevědomosti o tom kdo jste a co chcete. Ano, ze začátku to jde, ale jakmile přijdou na řadu rozhovory o budoucnosti a jak si to každý přestavuje, začne se to komplikovat, obzvlášť když takových představ o budoucnosti máte hned několik. A tak se nedivím, že jsem do teď chodila s nepravými muži, žila jejich životy a sebe jako bych rozpustila v nich.


Dalším důvodem je moje laťka, která je očividně nastavená velmi nízko. Nejde přímo o danou osobu, jde o to, z jakých důvodů do daného vztahu jdu. V tom to je, stačí mi málo. Nechám se okouzlit, zájmem o duchovno a vztah je na světě. K tomu se přidá chemie a je to. Ale! Ale to přece nestačí. Jeden jeho koníček, chemie a zmínka o cestování přece nemůžou být základ pořádného vztahu.

To jest má vražedná kombinace. Nevím co chci a vztah zakládám jen na koníčcích a chemii.

Z toho vyplívá, že jsem nyní single. Jsem za to ráda. Dávám si prostor k práci na sobě. K nalezení pevného základu na kterém bude možné dál stavět.


Medůza

3. února 2018 v 19:54 | Katherine de Luk |  Má pevnost


Růžová - něha, jemnost, romantická láska, nezralost, naivita.
Modrá - moře, nebe, konzervatizmus, spolehlivost, mír, uklidňuje.


Neztrácet naději!

3. února 2018 v 18:22 | Katherine de Luk |  ♣ Téma Týdne ♣


Jsem po rozchodu.. další pokus o vztah nevyšel..

Vždycky když to s nějakým mužem ukončím, je to smutné.. za čas se zase srovnám, ale něco mě trápí..
Patřím k těm, kteří si po rozchodu pamatují spíše to špatné a vybavují se jim situace, které se jim nelíbili..
Díky mému poslednímu vztahu jsem si konečně uvědomila, že nevím co chci.. co chci od života..
Proto se možná každý můj vztah sesypal jako domeček z karet.. nemám pevný základ, pevné směřování..
Jak se dá něco budovat, když nevíte co budujete a jaký má být cíl..

Proto si dávám Čas.. čas bez pokusů o vztah.. být jen se sebou a srovnat se.. najít nějaký pevný bod v sobě, ve svém životě..
Od něho se pak může odvíjet zbytek.. bez základu to ale nejde..

Našla jsem dnes hezké moudro někde na internetu "Pokud nevíte co chcete, dostanete to co nechcete."