"Jít s davem."

23. července 2015 v 16:47 | Katherine de Luk |  ♣ Téma Týdne ♣

Jít s davem je nelepší způsob jak zabít sám sebe, svoji duši, svoji kreativitu, svůj vlastní způsob myšlení a vyjadřování. Společnost (dav) nemá rád lidi kteří smýšlejí a jednají jinak, protože tito "odlišní" lidé se nedají ovládat a manipulovat, dokáží se totiž sami rozhodnou jak chtějí žít.

Člověk se v davu ztratí, zmizí a zanikne. Převezme chování a postoje ostatních a jeho život se stane tak nudným. Je stejný jako všichni ostatní, nevýrazný, se stejnými názory jako ostatní, s každodenní rutinou jeho svět šedne.. Žádná radost, žádná překvapení, nic k objevování, jen stejně malý okruh jeho přátel a míst která už tak dobře zná..


Alespoň lehce vystoupit z davu nám ukáže jak různorodý svět může být a stačí si to jen uvědomit. Uvědomit si, že možná mezi ty ovce ve stádu patříme, že stejně jako všichni jsme podlehli systému a od pondělí do pátku chodíme někam něco dělat a tam za to dostaneme peníze. Stejně jako ostatní chodíme v pátek na pivo a o víkendu jedeme na výlet a další týden to samé a stále dokola až do naší smrti. Až do konce našich dní prožíváme stejnou rutinu. Kdo nám vlastně řekl, že je to tak správně? Kdo nám řekl, že to jinak nejde? Co si ten člověk o sobě myslí, že nám může říkat jak žít? Co si to stádo ovcí vlastně myslí a proč to po nás chce? K čemu to vlastně je? Co by se stalo kdyby žádná práce nebyla? Žádný supermarket by nebyl? Co by si ta malá ovečka vlastně počala kdyby se jí to před očima rozsypalo? Schovala by se někam a umřela? Nebo by se vzchopila a začala se učit a rozvíjet? Začala by žít?


 


Komentáře

1 Andey Andey | Web | 23. července 2015 v 17:58 | Reagovat

Skvělý článek k zamyšlení. :)
Podle mě je nejlepší být originálni. :D

2 Calwen Calwen | Web | 24. července 2015 v 9:16 | Reagovat

Už od dětství nás vychovávají tak, aby jsme v dospělosti zapadli do onoho systému. Jen málokomu dojde, že by to tak nemuselo být. Ti nahoře chtějí prachy, tak makejte ovečky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama