Březen 2015

Pevnost

24. března 2015 v 10:00 | Katherine de Luk |  Má pevnost


Jeden z mých oblíbených časopisů... No, býval, ted je více zaměřený na PC hry a to mi nic moc neříká.. Stará čísla más schovaná a když hledám inspiraci ke čtení nebo se nudím tak si jich pár projdu.. <3


Buďme zase dětmi

22. března 2015 v 10:00 | Katherine de Luk |  Proud myšlenek

Nepřáli by jste si někdy být zase tím malým klukem nebo holkou? Nemít starosti, co uvařit, kdy jít spát, kde sehnat peníze.. Užívat si jako malé dítě každý den, hrát si, prozkoumávat svět beze strachu jen s čistou zvědavostí. Běhat po venku, brouzdat řekou a válet se na louce.. Zase jako to dítě neřešit kdo se s kým pohádal, kdo koho okradl, kdo koho zavraždil.. nic z toho malé dítě ani nenapadne.. tohle ale postupem času z našeho života zmizí.. televize nás krmí násilím, podvodama, ve škole soutěžíme kdo je hezčí nebo chytřejší, závidíme si.. když se nám narodí dítě má štěstí, že do určitého věku nevnímá širší svět okolo, ale nakonec i ono dospěje do věku kdy začne vnímat a rodiče a učitelé a televize mu všechno tohle začne postupně cpát do hlavy a zničí to náš bezstarostný svět, který chceme jen prozkoumávat a užívat si ho..

Tohle je složitý téma a existuje spousta knih a cvičení a nauk, jak v sobě to dítě zase objevit, ale už to nikdy nebude jako to bývalo když jsme byli malí.. nebo možná existuje někdo, komu se to podařilo..
Věřím, že se mu žije snáz a proto jdu cestou tomuhle blízkou.. a říkám: "Buďme zase dětmi!"

a teké Věřím, že by byl pak život pro všechny mnohem jednoduší a hlavně veselejší!
Karty

21. března 2015 v 8:00 | Katherine de Luk |  Má pevnost
Kartičky

Tohle všechno jsou karty které mám.. Bohužel nepoužívám všechny, tak snad časem..
Nejvíce používané a mé nejoblíbenější jsou karty mořské víly, na obrázku jsou myslim vpravo v první řadě. Dvoje mám z časopisu W.I.T.CH.. Taroty s krabičkou jsem koupila v Knize a ty bez krabičky v trafice za 69 kaček.. :)
Orákulum Vizí

19. března 2015 v 18:10 | Katherine de Luk |  Má pevnost

Orákulum Vizí

Moje nové karty, jsou úžasně ilustrované. Zatím se snima seznamuju, ale vypadá to, že se s nima bude pracovat dobře..Mrkající


Kanál o magii na YouTube

15. března 2015 v 12:00 | Katherine de Luk |  Magie/Duchovno


Pokud se zajímáte o magii a věštění a všechny tyhle věci, určitě začněte stejně jako já odebírat tyto dva kanály na Youtube.

Jední z nich je kanál Coreyemmah a dalším je kanál Daraija GoldenFrogen
Duše K + Čtyři dohody

14. března 2015 v 18:35 | Katherine de Luk |  Magie/Duchovno


Mojí další oblíbenou oddechovou a pro mě zárověn vzdělávací záležitostí jsou setkání s Jaroslaven Duškem a jeho hosty v divadle Kampa.

Původně rozhlasový blok Jaroslava Duška se zabydlel v Divadle Kampa hned v září 2010 a pravidelně nabízí divákům poutavou besedu se zajímavými hosty na témata pozemská i vesmírná. Aktivními účastníky besedy jsou přítomní diváci a proto se program často protáhne až do pozdních večerních hodin. Text ČT


Dále bych chtěla odkázat na Duškovo a la Šé´zovo divadelní přestavení Čtyři dohody

(Nehřešte slovem, neberte nic osobně, nevytvářejte si žádné domněnky, dělejte vše, jak nejlépe dovedete. Kultovní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenné knihy Dona Miguela Ruize. Spuluúčinkují Alan Vitouš a Pjér La Š'éz. Kamera M. Janek. Režie televizního záznamu O. Špátová a M. Janek)

Má Podivná Krajina

8. března 2015 v 22:56 | Katherine de Luk |  O blogu


Má představa o tom to blogu je hodně rozmanitá.


Mým cílem je promítnout samu sebe na tyhle stránky, vkládat sem věci který se mi líbí, nelíbí, názory, filmy, hudku a prostě vše co mě nějakým způsobem oslovuje.

Nedokážu si představit jak to všechno bude fungovat. Jestli to někomu něco dá nebo jestli to vůbec bude někdo číst. Dělám to ale hlavě pro sebe, mít možnost vypsat se když budu potřebovat, seskupit zážitky, fotky a všechno co mám ráda na jednom místě a kdykoli mít možnost si to připomenout. A pokud se najde někdo kdo se v tom najde nebo ho to alespon malinko osloví nebo mu to něco dá, budu jen ráda.
Katherine de Luk

8. března 2015 v 22:02 | Katherine de Luk |  O mě
Co tak o sobě napsat. Něco poutavého pro to aby vás tento blog zaujal. Ničím takovým já ale neoplívám, nebo jsem nic tak zajmavýho na sobě ještě nenašla, nic co by ostatní ohromilo..